Klubi i mendimit ekonomik

Rama nxjerr foton me pikën e basteve. “Vit si ky, s’ishte parë prej kohësh”

Një pikë basti e mbyllur. Me këtë foto kryeministri Edi Rama ka shoqëruar komentin e tij në facebook, sipas të cilit, vit si ky nuk ishte parë prej kohësh.

Në këtë përfundim kreu i qeverisë ka arritur duke iu referuar dy zhvillimeve: mbylljes së pikave të lojërave të fatit nga 1 janari 2019 dhe ndalimit të kapsollave për festat e fundvitit.

“Vit i Ri si ky pa kumar e pa kapsolla s’ishte parë prej shumë kohësh😊E pastë këmbën e mbarë deri në fund”, shkruan Rama.

Lini një koment

Email i juaj nuk do publikohet